סקירה של "בסמטאות אפילות"

 

סגנון- זהו משחק על פילוסופיות אפיקורסיות, רעיונות בגדר כפירה, שעברו הגחכה, התעלמות או השתקה משום שאין להם "סופים שמחים".

זהו משחק על אנשים המונעים לחפש את האמת על אף הסכנה. משחק על החיים הכפולים שהאנשים האלה מוכרחים להוביל, ועל הריגוש והעוצמה המתלווים לחקירה שלהם של האמיתות האפילות של העולם.

זהו משחק אימה, ואם זאת השחקנים לא זוכים לנוחות של מפלצת שהם מכירים מהאגדות: אין רוחות או ערפדים או שדים. במקום, ה"מפלצות" המדוברות הן האנשים, המקומות והדברים שאנו תלויים ומאמינים בהם ושהופכים לפתע לזדוניים כאשר טבעם האמיתי נתפס.

"בסמטאות אפילות" שואב את הסגנון שלו משלושה מקורות עיקריים:

In 1913,replica bags founded the first boutique in the heart of Milan,Italy,and the founder replica watches uk designed Mario Prada's fashionable and high quality replica watches ,suitcases,gucci fake and replica bags.One of the hermes replica ,the other is gucci replica .

-סרטים מ"מהפכת האימה" היפנית והחיקויים האמריקאיים שלהם.

-מספר סיפורי קומיקס אמריקניים שהיוצרים שלהם מצאו דרכים חדשניות לשאוב את הקורא אל תוך הנפשות המרוסקות של הפרוטגוניסטים.

-טרילוגיית מדע בדיוני מסוימת שמשתמשת בשאלות לגבי טבע המציאות בתור הבסיס לפעילות מרהיבה.

 

רקע- המשחק מתרחש במה שנראה כמו העולם המודרני, ועם זאת ממש מתחת לפני השטח מסתתר עולם של קונספירציות, אמונות כופרות, כוחות אפלים וסכנות על טבעיות. הטבע האמיתי של היקום לא מתגלה מיד לשחקנים, אבל השחקנים יודעים בערך את זה: מה שרוב האנשים יודעים לגבי היקום הוא לא רק שגיאה, הוא הטעיה מכוונת. העיר לוס אנג'לס מסופקת בתור עולם מערכה עמוק, ועם זאת "בסמטאות אפילות" יכול להיות משוחק בכל מקום בעולם המודרני.

 

דמויות שחקן-? השחקנים הם כולם "נגועים", אנשים שהשיגו הצצה מאחורי הפרגוד של המציאות הנורמלית ושונו באופן בלתי הפיך על ידי כוחות לא מהעולם הזה. המפגשים האלה היו לעתים קרובות נגד רצונם. הטבע המדויק של מה שקרה להם נמצא כרגע מעבר להבנתן של הדמויות. המפגשים השאירו אותן שונות בשני דרכים. ראשית, יש להן יכולות בלתי רגילות. שנית, הן מודעות לכך שהמציאות שרוב האנשים מאמינים בה היא שקרית. הנגועים מונעים על ידי פחד, סקרנות או תשוקה לכוח לגלות עוד על הסוד האפלים של היקום, אפילו אם משמעות הדבר צעידה אל תוך סכנות שהם לא מסוגלים לתאר ושהם עשויים שלא להיות מסוגלים לשרוד.

 

יצירת דמות- לדמות יש מאגר אחד של נקודות לקנות בעזרתן תכונות ומאגר שני של נקודות לקנות אתן מיומנויות. דמויות חייבות לבחור "עבודה יום יומית"(מקומה של הדמות בחברה הרגילה), ו"חיים סודיים"(המקור של הידע והכוחות העל טבעיים של הדמות). העבודה היום יומית מספקת את הבסיס למחירן של מיומנויות רגילות והחיים הסודיים את הבסיס למחירן של מיומנויות על טבעיות. יתרונות וחסרונות משמשים על מנת לעגל ולהעמיק את הדמות. נקודות מיומנות, נקודות תכונה, כסף ונקודות המשמשות לקניית יתרונות וחסרונות יכולות כולן להיות מוחלפות זו בזו באמצעות נסחה פשוטה.

ד"שים(דמויות שחקן) מרוויחות נק"נ(נקודות ניסיון) על ידי היחלצות מסכנות, עזרה לזולת, גילוי סודות חדשים של היקום ועל ידי מילוי השחקנים האחרים בפחד ובצמרמורת. נק"נ יכולות לשמש לשדרוג הדמויות. במטרה להשיג מיומנויות על טבעיות, על הדמויות להשקיע נק"נ אבל גם לבצע ניסויים מסוכנים ביכולות המיוחדות שלהן.

 

מערכת משחק- כל המכניקות מבוססות על מערכת פשוטה: הסכום של תכונה+מיומנות או גורם אחר +1ק20 חייב להיות שווה או גבוה מדרגת הקושי של הפעולה המוצעת. גלגולים מנוגדים נעשים כאשר שתי פעולות הן במאבק אחת עם השנייה: כל צד מנסה להשיג תוצאה יותר גבוהה מדרגת הקושי שלו מהצד האחר. לחימה עשויה מפעולות מנוגדות (מהלכים) עם דרגות קושי והשפעות שונות. בקרב, בכל סיבוב כל דמות מקבלת פעולה אחת לבצע נגד יריב ותגובה אחת אם מישהו אחר עושה לה משהו.

כוחות על טבעיים עושים שימוש במערכת המיומנויות הבסיסית.

Translation thanks to Guy Reisman

 

In Dark Alleys main page